Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2010

3η Αγωνιστική - Ελάτα-Α.Ε.Καλαμωτής:1-3

Eλάτα-Καλαμωτή 1-3

Η Πρωταθλήτρια Χίου μετά από της δύο ισοπαλίες με Άτλαντα και Καρυές, το Σάββατο στο Ισιδωρίδειο γήπεδο στην Καλαμωτή, πήρε το πρώτο τρίποντο, νικώντας την ομάδα της Ελάτας με 3-1.
Η Καλαμωτή στο Α΄ημίχρονο παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο κατάφερε στα πρώτα 15 λεπτά να προηγείται μέ 3-0. Τα γκόλ τα πέτυχαν ο Γαλάτουλας στο 2ο λεπτό, ο Θωμαΐδης στο 5ο λεπτό και ο Μονιός στό 15ο λεπτό. Στo β΄ημίχρονο η Ελάτα κατάφερε με τον Φόρσο να πετύχει τι γκολ της τιμής.
ΕΛΑΤΑ: ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΣ, ΚΙΚΙΛΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΣ (48'ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ), ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΡΑΣ (85'ΚΑΤΣΙΠΗΣ), ΡΕΖΝΙΚΟΣ, ΠΑΡΟΣ, ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ, ΦΟΡΣΟΣ, ΒΟΥΤΑΣ, ΜΠΙΡΛΗΣ (15'ΤΥΡΑΣ)

ΚΑΛΑΜΩΤΗ: ΟΡΦΑΝΟΥΔΗΣ, ΤΕΤΤΕΡΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΩΡΕΨΙΜΑΣ, ΚΟΥΚΟΥΡΗΣ, ΚΑΙΜΑΚΗΣ, ΓΑΛΑΤΟΥΛΑΣ, ΣΦΗΚΑΣ, ΜΟΝΙΟΣ (75'ΤΟΝΤΡΙ), ΓΟΥΤΗΣ (65'ΚΑΡΓΑΤΖΗΣ), ΘΩΜΑΙΔΗΣ (55'ΚΑΝΑΡΙΟΣ)

Τα άλλα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας είναι:
  • Ηρακλής-Κανάρης 1-4
  • Πιτυός-Παγχιακός 1-3
  • Κοφινάς-Άτλας 4-0
  • Όμηρος-Λέων 4-0
  • Μικρ/κή-Καρυές 3-0
  • Δάφνη-Αναγέννηση 3-1
  • Πύργος-Ατρόμητος 1-2
πηγή: MasticNews