Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

ΚΑΝΑΡΗΣ-ΚΑΛΑΜΩΤΗ 3-1

Με πολλές απουσίες (Γούτης,Γιαζιτζόγλου,Χωρεψιμάς,Τομάζος,Αναγνωστάκης) αλλά και κουρασμένη από την υπέρ προσπάθεια της Τετάρτης στον ημιτελικό με τον Ατρόμητο πήγε στα Νένητα η ομάδα μας και υπέκυψε φυσιολογικά από την ομάδα του Κανάρη που επικράτησε με 3-1 και ήταν καλύτερος σε όλη σχεδόν την διάρκεια του παιχνιδιού. Το 1-0 το έκανε ο Λέσι ύστερα από ωραίο συνδυασμό πήρε την μπάλα και πλάσαρε εύστοχα και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη δράση ανέλαβε ο Μονίαρος και πέτυχε δύο γκολ και έκανε τα γκολ του Κανάρη 3. Το τελικό 3-1 έκανε για την Καλαμωτή ο Σελάλα με πέναλτι, που κέρδισε ο Λιτσάκης, ενώ στο πρώτο μέρος η Καλαμωτή είχε δοκάρι. Ο Κανάρης είχε ακόμη μία καλή ευκαιρία για γκολ με τον Φλοριάν και πάνω στη γραμμή έδιωξε ο Τριανταφύλλου. Τέλος στο 88' ο Κανάρης έμεινε με 10, καθώς αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Πάλλας.